Öksürük İçin Bal ve Limon

Öksürük İçin Bal ve Limon

öksürük için

Öksürük İçin Bal ve Limon

öksürük için

Öksürük İçin Bal ve Limon
08 Nisan 2019 - 20:52

Bakterileri temizleyen bal ve yüksek C vitamini ile bağışıklık sistemini güçlendiren limon karışımı, özellikle üst solunum yollarını etkileyen h-astalıkların neden olduğu öksürüğe karşı e-tkili bir çözümdür. Öksürük nedeniyle uykusuzluk çekiyorsanız, 1 bardak ılık suya, 1 yemek kaşığı bal ve 3 yemek kaşığı limon suyu karıştırıp içebilirsiniz.

Bal: Doğal bir a-nti bakteriyel olan bal, boğaz t-ahrişine neden olan bakterilerden kurtulma sürecini hızlandırır. Ayrıca su tutucu özelliği ile boğaz kuruluğunu alarak boğazı yumuşatır ve kuru öksürüğü k-eser. A-ntioksidan etkisiyle, vücutta bulunan serbest radikallere karşı s-avaşır.

Limon: Limon ise yüksek miktarda C vitamini içerir. Güçlü bir bağışıklık sistemi için gerekli olan C vitamini, aynı zamanda vücudun e-nfeksiyonla s-avaşında yardımcı bir k-uvvettir. Bal gibi a-nti bakteriyel olan limon suyu yine bal gibi a-ntioksidan etkisiyle h-astalığın sistemden atılma sürecini hızlandırır. Öksürüğe Karşı Bal ve Limon Reçeteleri Bal, Limon ve Sarımsak: Bu üçüyle hazırlanan karışım a-ğır soğuk algınlığı tedavisinde oldukça e-tkili bir karışımdır. Dolu göğsü rahatlatmak için en e-tkili yöntemlerden biri olan karışım için 1 adet limonun suyunu, 2-3 diş ezilmiş sarımsak ve 1 yemek kaşığı balla karıştırın. Öksürüğünüz arttıkça bu karışımdan 1-2 tatlı kaşığı, şurup gibi içebilirsiniz. Buzdolabında tazeliğini 4-5 gün korur. Zencefil, Bal ve Limon Suyu: Taze zencefilden 4-5 ince dilim keserek 1 bardaklık k-aynamış suya atıp 10-15 dakika bekletin. Çay demlendikten sonra 2 tatlı kaşığı bal ve 1 limonun suyunu ekleyerek karıştırın. Bu çay öksürüğü çok kısa sürede k-eser ve boğazınızı rahatlatır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
10 Liralık Karışımla, 350 Liralık Krem Elde Ederek 10 Yaş Gençleşin.
10 Liralık Karışımla, 350 Liralık Krem Elde Ederek 10 Yaş...
72 Saatte Bağırsaklardan Toksin Atan Karışım
72 Saatte Bağırsaklardan Toksin Atan Karışım